Архів автора: admin

Мене особисто тримають дві речі, мета і люди. Бо наші звичайні люди насправді роблять надзвичайне.

Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова Center for Civil Liberties / Центр громадянських свобод, лауреатка Нобелівської премії – у ході третього Summit of First Ladies and Gentlemen про речі, які допомагають триматися під час документування воєнних злочинів   «У лютому 2014-го року ми відправили мобільні групи в Крим, Луганську та Донецьку області. Тоді ми не розуміли, що почалася війна. Не розуміли,… Читати далі »

«До психолога ходять слабаки, слабакам не місце у війську»

 «До психолога ходять слабаки, слабакам не місце у війську». Чоловіче, тіло та ментальне здоров’я військового – його власний, неоціненний, складний механізм. А психологи лише майстри по підтримці цього механізму, щоб ти був ефективнішим і витривалішим» Ось так, простою та зрозумілою мовою, руйнує стигму щодо звернення по ментальну допомогу серед наших захисників Владислав Горанін (https://bit.ly/3G7Z6fo). Він… Читати далі »

«Ми реально стоїмо в ситуації, у якій із кожним днем, що триває війна, у нас буде більше досвідів, із якими треба буде розбиратися. Тому що в нас у суспільстві немає загалом культури проговорювань некомфортних речей. Дуже часто люди, на яких ми сподіваємося, спираємося, поводять себе, як колись про мене так казав мій колега, – «інфантильний… Читати далі »

В Україні створено Навчально-науковий інститут психічного здоров’я

       В Україні створено Навчально-науковий інститут психічного здоров’я. Навчальний заклад буде займатися підготовкою медичних психологів. 🏥 Відповідне рішення ухвалено в Національний медичний університет імені О.О. Богомольця: медико-психологічний факультет реорганізовано в окремий інститут. ✔️ Директором Навчально-наукового інституту психічного здоров’я призначено доктора медичних наук, професора, академіка Академії Наук Вищої Освіти України Олега Чабана. 💬- Створення… Читати далі »

Пам’ятаймо: ментальне здоров’я — це не лише відсутність розладів чи стресу

Пам’ятаймо: ментальне здоров’я — це не лише відсутність розладів чи стресу, а й відчуття задоволення від життя попри обставини, змога жити повноцінно Скільки «плюсиків» проставили?

Вимушена переміщена особа. Погодьтесь, звучить досить грубо…

      Вимушена переміщена особа. Погодьтесь, звучить досить грубо, наче вирок. Навіть більш лагідний варіант – переселенець – теж може бути для когось принизливим. Слова, що визначають соціальний статус, важливі. Сам соціальний статус має надважливе значення. Комплекс всіх обставин навколо людини значною мірою впливає на його ментальне здоров’я. Будь-яка медична та психологічна допомога може… Читати далі »

День здоров’я присвячений Всесвітньому дню боротьби з ожирінням

                  11 жовтня 2023року  в амбулаторії КНП «ЦПМСД Бахмутської районної ради» (місто Дніпро бульвар Слави,46)  відбувся «День здоров’я» присвячений до «Всесвітнього дня боротьби з ожирінням». Були проведені наступні заходи:             –  вимірювання ваги, зросту, окружності талії            … Читати далі »

🦠Цікаві факти про віруси:

Kyiv City Public Health Initiative-Центр громадського здоров’я, Київ  ·  #До_Дня_визнання_вірусів Цікаві факти про віруси: Віруси неживі: у них немає клітин, вони не можуть перетворювати їжу на енергію, а без господаря вони як інертні пакети хімічних речовин. Водночас вони не зовсім мертві: у них є гени, вони розмножуються та розвиваються за допомогою природного відбору. Вірус походить від… Читати далі »

Трагічний оптимізм українців. Науковець Скотт Кауфман у подкасті Простими словами

Американський когнітивіст і письменник Скотт Баррі Кауфман завітав на подкаст «Простими словами» і поділився думками щодо ролі ментального здоровʼя, трансцендентності та вічних пошуків щастя й сенсів. Слухайте новий випуск на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud та YouTube. Спецсезон подкасту від The Village Україна присвячений темі здоровʼя під час війни та виходить у межах програми… Читати далі »

Що сказати, щоб близькій людині стало трохи легше?

  Що сказати, щоб близькій людині стало трохи легше? Як дати їй зрозуміти, що вона не сама, і що може відкритися? «не плач» «годі вже» «не сумуй» «ну все, заспокойся» Подібні фрази не працюють. Ба більше, сприймаються людиною геть інакше — як заборона, а тому дратують і роблять боляче. Знайти «правильні слова» буває важко, та… Читати далі »